मिति:- १० श्रावण २०८१, बिहीबार | समय:-
कर्णाली प्रदेशताजाखबरसमाजस्थानीय

धारीमा खानेपानी पुगेपछि स्थानीय खुशी

कालीकोट– नरहरीनाथ गाउँपालिका १ धारीमा खानेपानी पुगेपछि स्थानीय खुशी भएका छन् । दैनिक दिन खानेपानी बोक्नकै लागि घण्टौ समय खचिर्नु पर्ने बाध्यताको अन्त्य भएको छ । बिहानको समयमा खानेपानी बोक्न जाने बावालिकाले समेत अहिले पढ्न पाएका छन् ।
खानेपानी बोक्नकै लागि बिहान २ घण्टा र बेलुका २ घण्टा खर्चिने सर्मिला भण्डारा बिष्टले अहिले करेसा बाढीमा तरकारी खेती गर्न थालेकी छन् । सुक्खा ठाउँमा प्रयाप्त मात्रामा शुद्ध खानेपानी पुगेपछि त्यहाँका स्थानीय नागरिकले समयको बचत संगै आर्थिक कृयाकलाप गर्न थालेका छन् । वडा नं १ धारी बस्तीको १ सय ८ घरधुरीमा खानेपानी पुगेको गाउँपालिका गाउँपालिका अध्यक्ष नगेन्द्र बिष्टले बताउनु भयो । हेल्भेटास स्विस ईन्टरकोअप्रेसन संगको लागत साझेदारीमा गाउँपालिकाले धारी बस्तीमा खानेपानी पुगाएको हो । मानवअधिकार तथा वातावरण विकास केन्द्र हुरेन्डेक नेपालको सहजीकरणमा त्यहाँ खानेपानी सरसफाइ तथा स्वच्छताका कार्यक्रमहरु संचालन भइरहेका हुरेन्डेक नेपालका उपाध्यक्ष बिरेन्द्र बहादुर बुढाले बताउनु भयो ।

 

भरत प्रसाद देवकाेटा

जन्मथलो कालीकोट सान्नीत्रिबेणी ३ भइ काठमाडौमा बसोबास गर्दै आउनु भएका भरत प्रसाद देवकोटा समसामुहिक बिषयमा लेख रचनाहरु लेख्ने गर्नु हुन्छ ।

Related Articles

One Comment

  1. Tired of manual tasks bogging you down? Let me revolutionize your workflow with custom automation scripts tailored to your needs. From data entry to report generation, imagine the time you’ll save when repetitive tasks are automated.

    Picture this: Instead of spending hours copy-pasting data from spreadsheets into your database, imagine a script that seamlessly syncs your data with a single click. Need to compile comprehensive reports? Imagine a script that sifts through vast datasets, extracting key insights and presenting them in an easily digestible format, leaving you more time to strategize and innovate.

    Whether it’s streamlining customer interactions, optimizing inventory management, or enhancing data analysis, automation holds the key to efficiency and productivity. Say goodbye to tedious manual labor and hello to a smoother, more efficient workflow. Let’s transform your work processes together. Send me an email and we can discuss what you need: 3utwha@mail2go.xyz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button