मिति:- १० असार २०८१, आईतवार | समय:-
कर्णाली प्रदेशमुख्य खबरराजनीतिविचार

को हुन् ? कर्णालीका मुख्यमन्त्री राजकुमार शर्मा

सुर्खेत — २०२८ सालमा जन्मिएका राजकुमार शर्मा चौरजहारी नगरपालिका—१४ साक्चाका टीकाराम शर्मा र यसोधा शर्माका कान्छा छोरा हुन् । प्रतिभा केसीसँग बैवाहिक बन्धनमा बाँधिएका उनी एक छोरीका अभिभावक हुन् । शर्मा २०४१ सालमा स्कुल पढ्दापढ्दै अनेरास्ववियुको राजनीतिमा संलग्न भएका थिए । २०५०÷०५१ सालमा रुकुम–रोल्पामा सञ्चालित ग्रामीण वर्ग संघर्षको थालनी गर्दै सशस्त्र विद्रोहका बेला शर्मा पूर्णकालीन कार्यकर्ता भएर लागेको थिए ।

२०४८ सालबाट मोटो मशालको पार्टी सदस्यता लिएर विद्यार्थी राजनीति थालेका थिए । २०५० सालमा महतको फूलबारी जंगलमा ४५ दिने सशस्त्र तालिम गरेर सशस्त्र युद्धका लागि फौजी आधार तयार गर्नमा शर्माको महत्वपूर्ण भूमिका रहेको उनका जानकारहरु बताउँछन् । शर्माले ०५२ फागुन १ गते रूकुमको राडी प्रहरी चौकी कब्जा गर्न नेतृत्वदायी भूमिका खेलेका थिए । ०५३ पुसमा डोल्पाको त्रिवेणी चौकी आक्रमणमा पनि उनी सहभागी भए ।

२०५४ देखि ०६१ सालसम्म शर्माले साविक कर्णालीका विभिन्न जिल्लाहरुको सेक्रेटरीदेखि इन्चार्जसम्मको जिम्मेवारी पाएका थिए । शान्ति प्रक्रियापछि भने थारुवान राज्य समिति दाङ–कञ्चनपुरको प्रमुख भए । ०६७ सालपछि नेवाः राज्यमा रहेर काम गरे । उनीसँग माओवादीको केन्द्रीय प्रचार विभागमा समेत रहेर काम गरिसकेको अनुभव छ । २०७४ सालमा शर्मा जिल्ला समन्वय समिति रुकुम पश्चिमको प्रमुख बने । त्यसबेला उनले सबै स्थानीय तहसँग सम्बन्ध स्थापित गरी विकास–निर्माण र कानुन निर्माणका काममा महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेका थिए । शर्माको सरल व्यवहार र इमान्दारिता सबैका लागि अनुकरणीय रहेको छ ।

३८ वर्षअघि विद्यार्थी पृष्ठभूमिबाट राजनीति सुरु गरेका शर्मा बुधबार कर्णाली प्रदेशको मुख्यमन्त्री बन्न सफल भएका छन् । २५ सांसदको समर्थनमा शर्मा मुख्यमन्त्री नियुक्त भएका हुन् । वर्ग संघर्षबाट राजनीतिमा स्थापित भएका उनी इमान्दार र निडर नेताको रुपमा परिचित छन् । शर्माले नेकपा माओवादी केन्द्र रुकुम पश्चिमको इञ्चार्ज र कर्णाली प्रदेश अध्यक्षको भूमिकासमेत निर्वाह गरिसकेका छन् । आफूसँग कर्णालीको मुहार बदल्ने र प्रदेशलाई समृद्धिको यात्रामा डोयाउने योजना भएकाले मुख्यमन्त्रीमा दाबी गरेको शर्माको भनाइ छ ।

भरत प्रसाद देवकाेटा

जन्मथलो कालीकोट सान्नीत्रिबेणी ३ भइ काठमाडौमा बसोबास गर्दै आउनु भएका भरत प्रसाद देवकोटा समसामुहिक बिषयमा लेख रचनाहरु लेख्ने गर्नु हुन्छ ।

Related Articles

8 Comments

 1. Hey there, savvy earners and crypto enthusiasts! ?? We’re excited to bring you the inside scoop on Autentic’s innovative affiliate program that’s shaking up the world of RWA (Real World Asset) tokenization.

  Are you ready to get a hefty 20% cashback in USDT? Yes, you heard that right! Autentic is not your average crypto gig. It’s a groundbreaking opportunity that’s extending its hands to you, whether you’re a seasoned influencer or just starting your blogging journey.

  Move Over, Traditional Crypto Affiliates!
  Forget the high demands and fierce competition of classic crypto affiliate programs. Autentic is here to change the game. Launched in October 2023, this tokensale is not just about buying and selling; it’s about being part of a movement that brings the real estate market right into the cryptosphere.

  A Global Team with a Local Touch
  While Autentic boasts an international team of experts, it steers clear of operating in the USA. This strategic move opens up a whole new world of possibilities for affiliates everywhere else. Check out the tokensale at

  https://aut.finance/ and see for yourself how Autentic stands out.

  Partner Support Like Never Before
  New to the YouTube scene or need some creative boost? Don’t fret! Autentic’s Partner Support is on standby to assist with text, creative assets, and even video production help for newcomers. They’re committed to fueling your success.

  Beyond Referrals: Earn with Token Growth Potential
  With the second round of the tokensale wrapping up and an exchange listing on the horizon at https://p2pb2b.com, the potential for token price growth is buzzing! This means double the earning potential – from referrals and from the token price surge.

  Getting Started is Simple:
  1. Register at
  https://aut.finance/.
  2. Grab your unique referral code from your personal account.
  3. Spread the word, attract new users, and watch your cashback flow in!

  Autentic’s program is a goldmine for those looking for generous cashback, prompt payments, and passive income potential. Plus, it’s perfect for budding arbitrageurs, microbloggers, and influencers looking to maximize their profits with minimal fuss.

  So, what are you waiting for? With your unique code and a smart sharing strategy, you’re all set to earn big through Autentic’s referral rewards. Don’t miss out on this lucrative chance to boost your income with Autentic – where earning meets innovation!

  Happy earning,
  The Autentic Team

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please, off your Ad Blocker