मिति:- ९ असार २०८१, शनिबार | समय:-
कर्णाली प्रदेशताजाखबरमुख्य खबरशिक्षासमाचारस्थानीय

महावै शैक्षिक सम्मेलन सम्पन्न ८ बुदे घोषणा पत्र जारी

कालीकोट– महावै गाउँपालिकाले बृहत शैशिक सम्मेलन बिहीबार सम्पन्न गरेको छ । शैक्षिक सुधारका लागि गाउँपालिकाले सम्मेलनको आयोजना गरेको गाउँपालिका अध्यक्ष खेमबहादुर सिंहले बताउनु भयो । सबैका छोराछोरी नियमित सामुदायिक बिद्यालयमा पढाउने, बिद्यालय प्रधानाध्यापकले शिक्षकको नियमित कार्य सम्पादनका आधारमा दण्ड र पुरुस्कारको ब्यवस्था गर्ने घोषणा पत्रमा उल्लेख गरिएको छ ।

त्यस्तै त्रैमासिक अभिभावक भेला गर्ने, वडा कार्यालय, शिक्षा शाखा, गाउँ शिक्षा समिति बिच समन्वय गर्ने उल्लेख गरिएको छ । ब्यवस्थित र मर्यादित परिक्षा संचालन गर्ने, शैक्षिक शत्र सुरु हुनासाथ पाठ्यपुस्तक उपलब्ध गराउने, स्थानीय पाठ्यक्रम अनुसारको पाठ्यपुस्तक निर्माण गरी समयमै बिद्यालयमा उपलब्ध गराउने र आवश्यताका आधारमा बिद्यालय, कक्षा कोठा थप्प गर्ने वा गाभ्ने भन्ने बिषयमा पनि गाउँपालिकाले निर्णय लिने घोषणा पत्रमा उल्लेख छ ।
गुणस्तरिय शिक्षाका लागि बृहत शैक्षिक सम्मेलन गरिएको गाउँपालिका उपाध्यक्ष दानसिंह सेजुवालले बताउनु भयो । शैक्षिक सम्मेलन सहजिकरणका लागि मध्यपश्चिमा अञ्चल बिश्व बिद्यालयका उपकुलपती डाक्टर नन्द बहादुर सिंहको सहभागीता रहेको थियो । गाउँपालिका कार्यालय गैराखाडामा भएको सम्मेलनमा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत गणेशमान सिंह, शिक्षा शाखा प्रमख, शिक्षक लगायतका सरोकारवालाको सहभागीता रहेको शिक्षक टक्क बहादुर सिंहले बताउनु भयो ।

 

भरत प्रसाद देवकाेटा

जन्मथलो कालीकोट सान्नीत्रिबेणी ३ भइ काठमाडौमा बसोबास गर्दै आउनु भएका भरत प्रसाद देवकोटा समसामुहिक बिषयमा लेख रचनाहरु लेख्ने गर्नु हुन्छ ।

Related Articles

One Comment

 1. Hey, it’s been a proper rollercoaster journey for me,

  but finally I’ve managed to build platform connecting ppl with mobile car valeters (think Uber Eats for car cleaning!). Came upon your site & thought you might like the idea.

  Dw I’m not about to sell you backlinks or a cheap website. lol

  In 2 weeks I’ve launched a full MVP – valeters can accept online bookings & payments (I take an 18% cut). Also I’ve automated free listings for UK valeting companies, already indexed & ranking on Google.

  As a fellow founder, I know you know the challenges with new companies. I’m basically looking to raise £60k for 15% equity to fuel growth.

  If keen, let’s chat more on a call. No pressure tho. Worst case, we can swap founder war stories! Always appreciate advice.

  Thanks for your time mate, I know it’s precious!

  Cheers,
  Jack
  jack@wearepython.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please, off your Ad Blocker