मिति:- ३१ जेष्ठ २०८१, बिहीबार | समय:-
ताजाखबरमुख्य खबरराजनीतिसमाचारसुदुरपश्चिम प्रदेश

गाउँपालिका कर्मचारीमा आफन्त नियुक्तीकाे आराेप

पुर्णसिह बम , बाजुराः  गाउँपालिका अध्यक्षले  गाउँपालिका भित्रका कार्यालयहरुमा निमित्त प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत देखि कार्यालय सहयोगी सम्म नातेदार नियुक्त गरेको पाइएको छ । गाउँपालिका अध्यक्ष कालि बाहादुर शाहीले इन्जिनियरमा छोरा,स्टाफ नर्समा छोरी,आईटीइन्जीनियरमा भतिजि,लेखापालमा साडुभाई,रोजगार संयोजकमा मित छोरा,स्टोर प्रमुखमा अर्का मित छोरा,वडा सचिवमा श्रीमती,नाताले भाई पर्नेलाई ओभरसियरको जिम्मेवारी र कार्यालय सहयोगीमा पनि अध्यक्ष शाहीकै नातेदार नियुक्त गरेको जगन्नाथका तीन राजनितिक दलको हस्ताक्षरित संयुक्त ध्यानकर्षण पत्रमा उल्लेख गरिएको छ ।

गाउँपालिकाको कार्यालय र जुनसुकै वडामा पनि पालिका अध्यक्षका नातेरदार नियुक्त गरिएको हुदाँ सेवा प्रवाह स्वतन्त्र र निष्पक्ष नभएको समेत तीन राजनितिक दलले आरोप लगाएका छन । गाउँपालिकाको नातावाद र राजनितिक आस्थाले गर्दा गाउँपालिका भरिका विकास निमार्णका कामहरु अलपत्र अवस्थामा रहेको र सर्वसाधारण स्थानीयले समेत दुःख पाएको ध्यानाकर्षण पत्रमा उल्लेख छ । बुधवार जगन्नाथ गाउँपालिकामा नेपाली काँग्रेस,नेकपा एकिकृत समाजवादी र नेकपा माओवादीले गाउँपालिका समक्ष संयुक्त ज्ञापन पत्र बुझाउदै वडाबाट छनोट भएका योजनाहरु गाउँपालिकाको गाउँसभामा पास नगरि गाउँपालिकाका केही व्यक्तिहरुले आफ्नो व्यक्तिगत स्वार्थका लागि दिएका योजनाहरुमात्र पास गरेको कोटगोत्रीका स्थानीय तिलक बहादुर बिष्टले बताउनु भयो ।

पालिका भित्रका वडाका जनप्रतिनिध तथा कर्मचारीहरु वडाको कार्यालयमा नगई गाउँपालिका बाट नै सेवा प्रवाह गर्ने गरेको पाइएको हुदाँ त्यसले गर्दा वडाका स्थानीयले दुःख पाउने भएकाले यस भन्दा पछि वडाबाट गरिने कामहरु गाउँपािलकामै गरेको पाइएमा वडाका कर्मचारी र जनप्रतिनिधिहरुलाई कालो मुसो दल्ले समेत तीन राजतिनितिक दलहरुले चेतावनी दिएका छन । यदि पालिकाले विगतका कमीकमजोरीहरु सुधार गर्दै नगएपछि तीन वटै राजनितिक दलहरुले उठाएका मुद्धाहरुको सुनुवाई नभएपछि कायार्लयमा धर्ना गर्ने,स्थानीय सरकारलाई असहयोग अभियान संचालन गर्ने देखि तालबन्दी सम्म गर्ने कदम चाल्ने तीन दलको संयुक्त ध्यानकर्षण पत्रमा उल्लेख गरिएको छ । साे सम्बन्धमा गाउँपालिका अध्यक्ष काली बहादुर शाहीलाइ फाेन मार्फत बुझ्न खाेज्दा फाेन उठाएका छैनन् ।

भरत प्रसाद देवकाेटा

जन्मथलो कालीकोट सान्नीत्रिबेणी ३ भइ काठमाडौमा बसोबास गर्दै आउनु भएका भरत प्रसाद देवकोटा समसामुहिक बिषयमा लेख रचनाहरु लेख्ने गर्नु हुन्छ ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please, off your Ad Blocker